Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Wojsko w Kowali

8 września 2023

Sobotni festyn „Kowala Challenge” uświetni występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej. Oczywiście będzie marszowo, ale nie zabraknie też przebojów muzyki rozrywkowej.

Orkiestra, z siedzibą w Radomiu, została powołana rozkazem Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej, w październiku ubiegłego roku. Koordynatorem Orkiestry z ramienia Dowódcą – Kapelmistrzem zespołu jest st. chor. szt. Tomasz Chwaliński

Aktualnie zespół tworzy 40 muzyków, ale liczba ta systematycznie wzrasta i docelowo orkiestra bedzie mieć skład będzie 60 osobowy.

W repertuarze OR WOT znajdują się utwory związane z ceremoniałem wojskowym, marszowe, patriotyczne i religijne, ale również utwory rozrywkowe wykonywane przez artystów polskich i zagranicznych, w tym muzyka bigbandowa.

Pomimo krótkiego funkcjonowania Orkiestra już wielokrotnie koncertowała, zawsze też jest świetnie przyjmowana przez publiczność. Na pewno tak będzie i w Kowali.

„Kowala Challenge” czyli festyn ku czci Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury rozpocznie o godz. 15 złożenie kwiatów pod upamiętniającym pilotów pomnikiem, prawdopodobnie najstarszym w Polsce. Asystę honorową zapewni 42 Baza Lotnictwa Szkolnego im. Żwirki i Wigury w Radomiu.

A potem gra orkiesta, inni muzycy i zespoły, jadą rowery i dawne aura oraz motocykle, pręży się balon i paralotnie 😀. Do tego gry, zabawy, potańcówka, smakołyki i konkursy. Bawimy się do nocy! Wstęp wolny.

Patronat honorowy nad „Kowala Challenge” sprawują: Waldemar Trelka – starosta radomski i senator Wojciech Skurkiewicz.