Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Wolność!!! Konkurs plakatu

3 kwietnia 2024
WOLNOŚĆ!!! Zapraszamy do udziału w I Międzynarodowym Konkursie Plakatu „Ikony Wolności” Iłża 2024.
Szczegóły przedsięwzięcia na naszej stronie https://www.pik.radom.pl/i-konkurs-plakatu-ikony-wolnosci/.
Prace oceni międzynarodowe jury pod przewodnictwem Lecha Majewskiego – grafika i plakacisty, profesora warszawskiej ASP, szefa Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w “Galerii na Piętrze”, w sierpniu, podczas festiwalu “Ikony Wolności”.
Festiwal organizujemy od 2022 r. Przez koncerty, wystawy, warsztaty, spotkania i projekcje filmowe opowiadamy jak cenna jest wolność dla narodów i dla każdego z nas. Przypominamy osoby zasłużone dla budowania niepodległej Polski, budowania pomyślności naszego kraju czyli tutułowe Ikony Wolności. W tym roku, festiwal rozwijamy o konkurs.
Ostatnie lata, niestety, boleśnie pokazują, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Dlatego też warto przypominać osoby, które mogą być nam wzorem i inspiracją – mówi Waldemar Trelka – starosta radomski. – Pomysł by rozszerzyć formułę festiwalu, by wyjść poza granice Polsk to cenna inicjatywa. Sam jestem bardzo ciekawy tych plastycznych opowieści o Ikonach Wolności innych krajów – dodaje starosta. Zwraca też uwagę, że takie przedsięwzięcia to doskonała promocja Powiat Radomski.
Temat konkursu jest bardzo ciekawy i mamy nadzieję, że otrzymamy wiele wspaniałych prac. Na pewno też poznamy dzięki temu lepiej historię innych narodów, tamtejszych bohaterów – mówi Mariusz Dański, kurator „Galerii na Piętrze”, również zasiadający w jury przeglądu „Ikony Wolności”.
Miedzynarowych Ikon Wolności w plakatach poszukiwać będą też: prof. Adam Romaniuk (Polska), Marek Sibinský (Czechy), Patrik Ševčík (Słowacja) – pozostali członkowie jury.