Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Wspaniały dzień

10 września 2023

WSPANIAŁY DZIEŃ – pełen emocji, radości, odlotowych atrakcji. Taki był 9 września 2023 r. na „Kowala Challenge”.

Wydarzenie rozpoczęły uroczystości ku czci Żwirki i Wigury pod upamiętniającym ich pomnikiem. Wiązanki złożyli m.in. przedstawiciele Powiat Radomski na czele z Waldemar Trelka – starosta radomski, lokalnej społeczności, 42 Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Od części oficjalnej do rozrywkowej przemaszerowaliśmy śpiewająco pod przewodem doskonałej Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej. A potem, kolejne atrakcje posypały się obficie. Było muzycznie, historycznie, wojskowo i cywilnie, smacznie i tanecznie, lotniczno, rowerowo i motocyklowo, po prostu cudnie. Taki dzień jak 9 września na organizowanym przez PIK i Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie wydarzeniu, pod honorowym patronatem: starosty radomskiego Waldemara Trelki i senatora, wiceministra obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz, zdarza się tylko raz w roku.

A że było wyśmienicie, zgodnie z założeniami – odlotowo, to zebrana publiczność jednogłośnie zadecydowała, że musimy znów spotkać się za rok.

Jednak nie byłoby „Kowala Challenge” gdyby nie pomoc i wsparcie, ogromna życzliwość wielu instytucji i osób prywatnych. Ogromnie dziękujemy:

Powiat Radomski, Parafia Św. Wojciecha w Kowali (to na jej terenie odbył się piknik), OSP Kowala-Stępocina; członkom OSP KSRG Ruda Mała, Mobilne Muzeum Rowerów i nie tylko, Radomskie Stowarzyszenie Paralotniowe, KGW Kotarwiczanki, KGW Ludwinianki; radomskim mediom w tym Radio Radom 87,7FM które sprawowało patronat medialny i zaparkowało ze swoim mobilnym studio w Kowali; mieszkańcom gminy Kowala: Sołtys Kowala, Wiesław Pachniewski.

Muzeum Sił Powierznych w Dęblinie, wicedyrektor Jakub Mitek – jak odlecieć to tylko z Wami 🙂🙂.