W Trablicach odbyły się powiatowe obchody Dnia Niepodległości.

Podczas mszy świętej za Ojczyznę, miał też miejsce recital pieśni patriotycznych. Wystąpili: Agata Bieńkowska i Patryk Walczak. 

Następnie zgromadzeni przeszli przed Izbę Pamięci ks. Romana Kotlarza, gdzie złożono kwiaty. – Historia Polski to gruba księga. Pamiętajmy jednak, że nie jest ona skończona. Tworzy ją każdy z nas, róbmy więc wszystko by była ona jak najpiękniejsza – mówił starosta radomski Waldemar Trelka. Asystę przy pomniku ks. Kotlarza zapewnili hufiec ZHP Radom Powiat.

Po uroczystościach można było, z przewodnikiem dr Arkadiuszem Kutkowskim z Radomskiej delegatury IPN, zwiedzać wystawę poświęcona ks. Kotlarzowi, ofierze komunistycznych służb, zmarłemu w niewyjaśnionych okolicznościach w sierpniu 1976 r. – Wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Trzeba się o nią upominać, bronić jej, jak robił to ks. Kotlarz – mówił proboszcz parafii w Trablicach ks. Jan Podsiadło.

Organizatorami uroczystości byli: radomskie starostwo powiatowe, IPN, Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Kowala i PIK.

W Malinowym deszcz...
Skip to content