Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Wystawa UTH Radom

Czytelnia z Patronem

Czytelnia Główna Biblioteki UT-H w Radomiu od 13 marca (poniedziałek)będzie miała za patrona Stanisława Zielińskiego – wybitnego regionalistę, pochodzącego z Kozłowa (gmina Jastrzębia). Na uroczystość z tej okazji zaprasza Powiatowy Instytut Kultury i Biblioteka UT- H.

Stanisław Zieliński – wybitny regionalista, autor licznych publikacji o Radomiu i regionie, propagator lokalnej historii i dziedzictwa wsi, bibliofil, twórca biblioteki Wyższej Szkoły Inżynierskiej (obecnie Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny w Radomiu), wieloletni pracownik Muzeum Wsi Radomskiej zmarł 13 marca 2022 r. W rocznicę śmierci, Czytelnia Główna Biblioteki UT-H otrzyma Go za patrona. Uroczystości nadania imienia będzie towarzyszyć wystawa przypominająca życie i dorobek Stanisława Zielińskiego przygotowana przez Powiatowy Instytut Kultury.

Ekspozycja PIK – która powstała w ubiegłym roku, po śmierci Stanisława Zielińskiego – była już wcześniej prezentowana w bibliotece w Jastrzębi i radomskim skansenie. Teraz, w bibliotece UT-H zostanie na nowo zaaranżowana.  

Patronat honorowy nad uroczystością objęli: starosta radomski Waldemar Trelka i rektor UT-H  prof. dr hab. Sławomir Bukowski.

Zapraszamy 13 marca o godz. 12, biblioteka UT-H, Radom, ul. Chrobrego 33. Podczas uroczystości zaprezentuje się grupa Koła Gospodyń Wiejskich „Mąkosiaki” (gmina Jastrzębia).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.