24 listopada (czwartek) odbędzie się II Charytatywny Konkurs „Co WY wiecie o Powiecie”. Powalczymy dla dzieciaków ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ze szkoły w Pionkach. Do nich trafią nagrody.

Wiedzę o historii, gospodarce, dniu codziennym regionu sprawdzą już niebawem reprezentacje każdej z 13 gmin Powiatu Radomskiego. Trzyosobowe drużyny spotkają się w najbliższy czwartek o godz. 11 w sali obrad Rady Powiatu w budynku starostwa przy ul. Mazowieckiego w Radomiu. Planujemy trzy rundy pytań, od łatwych, po coraz trudniejsze… Jednak nie samo zwycięstwo się liczy, ale cel jakiemu ono służy, bo to przecież konkurs charytatywny.

Zwycięzca będzie miał honor przekazać wygraną – nagrody wartości trzech tysięcy złotych – na rzecz dzieciaków ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ze szkoły w Pionkach.

Szkoła Specjalna w Zespole Szkół im.J.Śniadeckiego powstała w 2013 roku. Od pierwszego września 2022 roku funkcjonuje jako samodzielna placówka oświatowa, której organem założycielskim jest Starostwo Powiatowe w Radomiu. Szkoła prowadzi zajęcia z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Do placówki trafiają dzieciaki z całego regionu. Edukacja realizowana jest już od Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, przez Szkołę Podstawową Specjalną z oddziałami przedszkolnymi i oddziałami rewalidacyjno – wychowawczymi, aż po Szkołę Specjalną Przysposabiającą do Pracy i Szkołę Branżową I Stopnia Specjalną.

Co najbardziej przyda się podopiecznym pionkowskiej placówki, co wzbogaci jeszcze bardziej zaplecze szkoły i sprawi radość? O to pytaliśmy w samej szkole. Już wiemy. Nagrody, m.in. specjalne tablice edukacyjne, huśtawka, zmierzają powoli do celu…

Jutro, przykładowe pytania konkursu. A stresujących się przed rozgrywką zapewniamy, konkurs to naprawdę dobra zabawa. Potwierdzą to zapewne wszyscy uczestnicy I edycji konkursu.

Atmosferę na pewno umilą nam też podopieczni szkoły z Pionek, którzy zaprezentują artystyczny program.

konkurs
konkurs
W Malinowym deszcz...
Skip to content