Ułatwienia dostępu

Skip to main content
W Malinowym

Miłość w lutym?

Niby dziś Walentynki, święto zakochanych, ale gdy tak szaroburo na świecie, to jakoś i o miłości trudniej rozprawiać. Co innego w maju, wtedy o miłości można śpiewać pełnym głosem!!!

I my tak zrobimy. Zaśpiewamy i zagramy. Oczywiście w miejscu najwłaściwszym na świecie do takich harców czyli w najsłynniejszym polskim ogrodzie kochanków – w Malinowym Chruśniaku z leśmianowskiego erotyka. Właśnie ustaliliśmy, że sezon w ogrodzie przy ul. Podzamcze w Iłży zaczynamy 21 maja, w samym środku rozkwitu i rozpachnienia wiosny. A w Walentynki dzielimy się z Państwem tą radosną nowiną.

Pamiętając, że kolejne koncerty Adam Strug i w letnim ogrodzie, i w listopadowym czasie w PIK, zgromadziły rzesze fanów, i że nikt tak pięknie poezji Bolesława Leśmiana nie śpiewa, na inaugurację sezonu 2023 w Malinowym, zaprosiliśmy tegoż właśnie Artystę. Tym razem z programem „Poeci międzywojnia”.

Na koncert złożą się piosenki Adama Struga do wierszy Stanisława Balińskiego, Jana Lechonia, Bolesława Leśmiana, Jerzego Lieberta, Juliana Tuwima, Leopolda Staffa i Emila Zegadłowicza. Na scenie Strugowi towarzyszyć będą: Szczepan Pospieszalski (trąbka), Tomek Stawiecki (klarnet), Maksymilian Mucha (kontrabas), Hipolit Woźniak ( buzuki) i Mateusz Kowalski (bęben).

Relację zaś z naszych poczynań, tak żeby było już całkiem magicznie i nastrojowo, wybraliśmy się sporządzić właśnie do Malinowego. A tam, jak widać – zawsze poetycko.

P. S. Niebawem wieści o koncertach otwarcia w innych naszych letnich lokalizacjach – w Pionkach i w „Ogrodzie z historią” w Jedlni – Letnisku. Tak więc, byle do wiosny 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.