Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Powiatowe Biuro Literackie

27 października startujemy z nowym cyklem. Jako pierwszy w naszym Powiatowym Biurze Literackim będzie gościć Piotr Łopuszański.

Powiatowe Biuro Literackie to cykl autorskich spotkań z pisarzami związanymi z regionem radomskim swoim biogramem bądź twórczością. Planujemy, jak to w biurze, rzeczowe rozmowy o twórczości, miejscu i roli pisarza we współczesnym świecie, a także funkcji literatury i sztuki w życiu mniejszych i większych społeczności. Literatów |”przesłucha” –  dla nas i dla Państwa – Marcin Kępa, sam też literat mający na koncie kilka książek, głównie z Radomiem w tle.

 27 października (czwartek) o godz. 12 spotykamy się w Iłży, w liceum im. Mikołaja Kopernika, by porozmawiać o Koperniku. Jasne więc jak słońce, że innego miejsca na otwarcie naszego Powiatowego Biura Literackiego nie mogliśmy wybrać! Potem ruszymy w inne miejsca Powiatu Radomskiego, bo biuro jak i Instytut są wysoce mobilne, ciągle w ruchu jak… ziemia, nie jakieś tam słońce😊  

Wydawało by się, że o wielkim astronomie powiedziano już wszystko, i to dawno temu. Okazuje się jednak, że tak wcale nie jest. Wydana właśnie książka Piotra Łopuszańskiego „Mikołaj Kopernik. Nowe oblicze geniusza” to biografia oparta na źródłach, a nie na spekulacjach czy hipotezach. Zachęcamy do lektury i udziału w spotkaniu, bo szykuje się iście kopernikański przewrót w badaniach nad losami Kopernika. Sala gimnastyczna LO, ul. Jakuba Starszego 6. Wstęp wolny.

Piotr Łopuszański – pisarz i dziennikarz, ma w swoim dorobku m.in. książki o Bolesławie Leśmianie.

Patronat honorowy nad cyklem „Powiatowe Biuro Literackie” sprawuje starosta radomski Waldemar Trelka.

Współorganizatorem spotkania 27 października jest iłżeckie liceum ogólnokształcące.               

Kolejne spotkanie w PBL już niebawem, 3 listopada jesteśmy w Jedlni Kościelnej, bo tam mieszka kolejny nasz autor. Zgadniecie kto to?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.