Lubisz koncentrować na sobie uwagę? Opowiadać historie, wcielać się w role i dobrze bawić? Jeśli tak, to masz zadatki na Gwiazdę a my zbudujemy na dla Ciebie scenę czyli teatr.

Zapraszamy młodzież szkół średnich 5 października (środa) o godz. 14 do Powiatowego Instytutu Kultury na pierwsze zajęcia teatralne. Poprowadzą je aktorzy radomskiego Stowarzyszenia Teatr Resursa: Robert Stępniewski, Dorota Lewandowska i Marcin Fortuna.

Teatr Resursa to formacja „miłośniczo – ochotnicza”, jak sami siebie określają tworzący ją aktorzy – amatorzy. Od 10 już lat kształtują teatr wielopokoleniowy prezentując swoje umiejętności w różnorodnym repertuarze i odnosząc sukcesy na ogólnopolskich festiwalach, przeglądach teatralnych.

Instruktorem zespołu od samego początku działalności jest Robert Stępniewski – absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Dorota – hm… zawsze jest najlepsza, a Marcin Fortuna to prawdziwy człowiek orkiestra (i tylko częściowo to przenośnia, bo nie tylko gra jako aktor, ale i muzyk, jego dziełem jest też większość plakatów teatru). Nikt więc lepiej nie wie niż ONI, jak bardzo teatr wciąga, cieszy, dodaje skrzydeł.

Pierwsza lekcja fruwania 5 października o godz. 14. Kolejne spotkania co tydzień o tej samej porze. Udział w zajęciach jest bezpłatny. A potem – premiera, owacje na stojąco, Iłża rzucona na kolana i ruszamy w Polskę 🙂

Na filmie mały fragment jednego ze spektakli Teatru Resursa – „Przekładańca” Lema. 

W Malinowym deszcz...
Skip to content