Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Wystawa w kościele

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.15″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”4.15″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.15″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”4.15″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”]

Razem z parafią w Jastrzębi, tamtejszą biblioteką i radomską delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej zapraszamy do świątyni w Jastrzębi na wystawę poświęconą błogosławionemu Prymasowi Tysiąclecia Stefanowi Wyszyńskiemu.

Wkrótce w Jastrzębi młodzież z parafii przyjmie sakrament bierzmowania, rozpoczną się rekolekcje, 25 marca przypada zaś odpust czyli święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Tyle ważnych wydarzeń w życiu parafii stało się okazją do prezentacji w kościele wystawy „Walka o duszę narodu. Wokół Obchodów Milenium i Tysiąclecia 1956-1966/1967”.

Ekspozycję przekazał PIK i Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Radomiu.

Po raz pierwszy wystawę, pokazaliśmy w PIK 28 października 2021 r., z okazji przypadającej wówczas 65. rocznicy uwolnienia kardynał Wyszyńskiego. W 1956 r. kardynał Stefan Wyszyński, po ponad trzech latach bezprawnego więzienia przez PRL- owskie służby, wyszedł na wolność. Czas ten kapłan wykorzystał do stworzenia dla polskiego Kościoła strategii określającej, jak Polacy, duchowo, mogą przeciwstawić się komunistycznej, ateistycznej władzy. Program kardynała Wyszyńskiego „Walki o duszę Narodu” to istotna część najnowszej historii Polski!

W kościele w Jastrzębi wystawa będzie dostępna do 27 marca. Potem trafi do Galerii „Na Płocie” w Jastrzębi. Kolejna miejscowość Powiatu Radomskiego gdzie będzie do obejrzenia to Zakrzew.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.15.1″ _module_preset=”default”][et_pb_column _builder_version=”4.15.1″ _module_preset=”default” type=”4_4″][et_pb_gallery _builder_version=”4.15.1″ _module_preset=”default” gallery_ids=”2486,2489,2488,2487″ show_pagination=”off” show_title_and_caption=”off” box_shadow_style_image=”preset2″ hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.