Razem z parafią w Jastrzębi, tamtejszą biblioteką i radomską delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej zapraszamy do świątyni w Jastrzębi na wystawę poświęconą błogosławionemu Prymasowi Tysiąclecia Stefanowi Wyszyńskiemu.

Wkrótce w Jastrzębi młodzież z parafii przyjmie sakrament bierzmowania, rozpoczną się rekolekcje, 25 marca przypada zaś odpust czyli święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Tyle ważnych wydarzeń w życiu parafii stało się okazją do prezentacji w kościele wystawy „Walka o duszę narodu. Wokół Obchodów Milenium i Tysiąclecia 1956-1966/1967”.

Ekspozycję przekazał PIK i Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Radomiu.

Po raz pierwszy wystawę, pokazaliśmy w PIK 28 października 2021 r., z okazji przypadającej wówczas 65. rocznicy uwolnienia kardynał Wyszyńskiego. W 1956 r. kardynał Stefan Wyszyński, po ponad trzech latach bezprawnego więzienia przez PRL- owskie służby, wyszedł na wolność. Czas ten kapłan wykorzystał do stworzenia dla polskiego Kościoła strategii określającej, jak Polacy, duchowo, mogą przeciwstawić się komunistycznej, ateistycznej władzy. Program kardynała Wyszyńskiego „Walki o duszę Narodu” to istotna część najnowszej historii Polski!

W kościele w Jastrzębi wystawa będzie dostępna do 27 marca. Potem trafi do Galerii „Na Płocie” w Jastrzębi. Kolejna miejscowość Powiatu Radomskiego gdzie będzie do obejrzenia to Zakrzew.

W Malinowym deszcz...
Skip to content