Już 21 lipca (w czwartek) Powiatowy Instytut Kultury zaprasza na na wernisaż nowej wystawy w „Galerii na Piętrze”. W roli głównej na ekspozycji wystąpią kwiaty. Będą też warsztaty „W Malinowym…”

W czwartek o godz. 16 zapraszamy – niby do „Galerii na Piętrze” w PIK (Iłża, ul. Jakubowskiego 5)  – ale jednak zgodnie z naszym letnim trendem, do ogrodu, do „Zaczarowanego ogrodu”. Taki bowiem tytuł nosi florystyczna wystawa Izy Nobis.

– Pamiętam, że będąc dzieckiem, uwielbiałam chodzić po łąkach i robić bukiety dla bliskich. Fascynowały mnie różne kolory, zapachy, kształt kwiatów, zastanawiały fazy ich rozwoju, kwitnienia – wspomina Iza Nobis. – O pracy z kwiatami marzyłam od zawsze, ale brakowało mi odwagi. I tyle innych, ważniejszych –  wydawało się –  rzeczy było ciągle do zrobienia. To marzenie czekało, aż odwaga je dogoni… Florystyka daje mi taką wolność i radość, której każdy w życiu szuka  – twierdzi mówi Iza. – Każdemu życzę, by odkrył swoją pasję i miał odwagę ją realizować – dodaje.

Czy to właśnie florystyka okaże się dla innych też tą pasją? Zapraszamy do „Malinowego…”, po wystawie, na godz. 18 (podobno w czwartek ma być upalnie, a w słynnym ogrodzie o tej porze panuje przyjemny chłodek i ściele się cień… ) na warsztaty florystyczne z Izą Nobis.

Wstęp na wydarzenia – wolny. W razie niepogody widzimy się w siedzibie PIK, ul. Jakubowskiego 5, Iłża. Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod adresem dyrektor@pik.radom.pl przyjmujemy do środy (20 lipca) do godz. 16. Kto pierwszy, ten lepszy😊

Honorowy patronat nad cyklem „W Malinowym…” sprawuje starosta radomski Waldemar Trelka.

Iza Nobis
W Malinowym deszcz...
Skip to content