Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Zapraszamy na wernisaż

Zapraszamy 9 czerwca o godz. 18 do  „Galerii na Piętrze” Powiatowego Instytutu Kultury (Jakubowskiego 5, Iłża) na wernisaż wystawy „Forma, struktura, kolor” Artura Wąsowicza.

Ekspozycja jest efektem zawartego niedawno przez PIK porozumienia o współpracy z największą publiczną uczelnią regionu Uniwersytetem Technologiczno- Humanistycznym w Radomiu. Instytut i UT-H będą współdziałać w zakresie edukacji kulturalnej mieszkańców Powiatu Radomskiego. W ramach porozumienia Wydział Sztuki UT-H objął też patronatem naszą „Galerię na Piętrze.

Artur Wąsowicz to absolwent Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej (obecnie Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny), kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych o specjalizacji: działania artystyczne. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rzeźby dra Wiesława Jelonka, aneks w Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja Gieragi oraz w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Andrzeja Markiewicza (2011 rok). Uprawia twórczość w zakresie rzeźby, ceramiki oraz rysunku. Interesują go także zagadnienia związane z grafiką warsztatową oraz komputerową.

Obiekty rzeźbiarskie oraz ceramiczne Artysty mają charakter abstrakcyjny. Stara się eksperymentować z materiałem ceramicznym, łączyć go z innymi materiałami i tworzywami (np. drewno, metal, gips, papier, szkło) oraz poszukiwać oryginalnych, niepowtarzalnych sposobów eksponowania tych prac. Inspiracji dla swych działań poszukuje w przyrodzie oraz otaczającej rzeczywistości, starając się je interpretować i kreować w jak najciekawszy z możliwych sposobów, posługując się zdobytą wiedzą i intuicją. Pracuje jako asystent na Wydziale Sztuki na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, gdzie prowadzi zajęcia z rzeźby, ceramiki oraz intermediów.

Po wernisażu zapraszamy do Malinowego Chruśniaka czyli miejsca na zboczu zamkowej góry w Iłży, słynnego dzięki utworowi Bolesława Leśmiana o takim właśnie tytule. Tam zostaną pokazana grafiki Artura Wąsowicza oraz opowiemy o planach PIK związanych z legendarnym Malinowym. Instytut zawarł porozumienie z właścicielem terenu zyskując prawo do organizowanie tam wydarzeń promujących dziedzictwo kulturowe miejsca i regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.