Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Bielicha – Finał kolędowania

29 stycznia 2023

Koncert uMOCnieni w kościele w Bielisze (gmina Zakrzew) zakończył właśnie nasze wielkie „Staropolskie Kolędowanie” w Powiat Radomski.

Styczeń 2023: Pelagów- Trablice (gmina Kowala), Iłża, Sucha (gmina Pionki), Bierwce (gmina Jedlińsk) i Bielicha oraz kolędy wyśpiewane/wygrane przez chór z kościoła na radomskich Glinicach, Guzowianki i uMOCnieni; występy, w sumie, ponad setki wykonawców przed grubo ponad tysiącem widzów. Tak wyglądało wielkie „Staropolskie Kolędowanie” w Powiecie Radomskim!!! Acha, jeszcze liczne bisy i gdyby tylko artyści dali radę, nasze kolędowanie trwałoby pewnie do lata 😀😃🙂🙃😊

Dziękujemy widzom, zespołom, parafiom zaangażowanym w koncerty i naszemu partnerowi cyklu ENEA Wytwarzanie. Bez Was, nasze, Organizatorów: PIK-u i Diecezjalnej Komisji do Spraw Śpiewu i Muzyki Kościelnej Diecezji Radomskiej, wysiłki, na nic by się zdały. Dzięki Wam, wiemy, że warto i już obmyślamy kolejną edycję „Staropolskiego Kolędowania” 😀.

Dziękujemy także naszym patronom honorowym: Bp Marek Solarczyk, Waldemar Trelka – starosta radomski, patronowi medialnemu Radio Plus Radom i innym mediom, które tak często informowały o koncertach.

Niedzielny koncert był też okazją do podziękowania księdzu proboszczowi Janowi Chodelskiemu i Parafia Matki Bożej Różańcowej w Bielisze za pomoc w organizacji grudniu 2022 r., I Powiatowego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Właśnie na terenie parafii, razem z gminą Zakrzew, przygotowaliśmy to wydarzenie. Pamiętacie tę świetną zabawę, której nie przeszkodziły nawet obfite opady śniegu? Podziękowania wręczył ks. proboszczowi Krzysztof Murawski, przewodniczący Rady Powiatu Radomskiego. Ciekawe, gdzie w 2023 zawita nasz jarmark…