Ułatwienia dostępu

Skip to main content
T. Kamiński

Hej kolęda, kolęda

Rozpoczynamy wielkie kolędowanie. Na pierwszy koncert zapraszamy, razem z Parafia pw. św. Mikołaja w Jedlni, 30 grudnia.

O godz. 17 w kościele w Jedlni – Poświętne swoje talenty muzyczne zaprezentują dzieci i młodzież z okolicy. Oczywiście usłyszymy kolędy i pastorałki.

O godz. 18 wystąpi gwiazda wieczoru Tomek Kamiński z zespołem.

Tomek Kamiński to wokalista, skrzypek, autor tekstów. Współtworzył legendarny już zespół Nocna Zmiana Bluesa, przez 15 lat w nim śpiewał, a przede wszystkim grał na skrzypcach.

Kamiński tworzył muzykę ilustracyjną do filmu i teatru, nagrywał płyty i grał z wieloma gwiazdami muzyki bluesowej, takimi jak: B.B. King, Blues Brothers Band, Louisiana Red czy Charlie Musselwhite.

Z czasem, artysta bardziej skupił się na piosence autorskiej, poprzez którą opowiada tym, co dla niego ważne w życiu. Z taki utworów powstały m.in. płyty Kamińskiego: „Małe miłości”, „Ty tylko mnie poprowadź”, „Anioły do mnie wysyłaj” czy „Jaśmin”. Muzyk ma w dorobku także krążek stanowiący mieszankę tradycyjnych pieśni kolędowych i autorskich pieśni, zatytułowany „Jeszua ben Adonai”.

Tomasz Kamiński reprezentował polską scenę muzyczną podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto, gdzie miał zaszczyt wystąpić na Downsview, tuż przed spotkaniem z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, dla około miliona młodych pielgrzymów z całego świata. Śpiewał również na festiwalu „Mahutny Boża” w Mohylewie (Białoruś) oraz w Schio we Włoszech. Tomek koncertował także w USA i w Kanadzie.

Foto: Joanna Ziółkowska, http://tomek-kaminski.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.