Ułatwienia dostępu

Skip to main content

ŚPIEWAMY I GRAMY, NA CAŁEGO!

Kolejne eliminacje do XX Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”, organizowanego prze PIK i radomską kurię diecezjalną, za nami.

14 grudnia kolędowaliśmy w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy. Nominacje do finału otrzymali: Julia Jaciubek z I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, zespół „Kreatywne” z Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy oraz Zespół Pieśni i Tańca „Drzewiczanie” z Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy.

15 grudnia eliminacje odbyły się w Skaryszewie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Skaryszewie. Tu jury „paszportami” na finał 29 grudnia nagrodziło: Marię Książek z LO im. Mikołaja Kopernika w Iłży, Karolinę Mamcarz z M-GOK w Skaryszewie, Duży Zespół Wokalny z M-GOK w Skaryszewie. Jury obejrzało też nagranie video Wiktorii Pietrzyk, która nie mogła wystąpić, bo przebywa na kwarantannie. Wiktoria – życzymy dużo zdrowia!

Wszystkim współorganizatorom dotychczasowych eliminacji i ich uczestnikom serdecznie dziękujemy. Zapraszamy Was do Radomia, na wspólne kolędowanie 29 grudnia, w auli Wyższego Seminarium Duchownego przy l. Młyńskiej. Będą z nami honorowi patroni festiwalu: JE.ks. bp Marek Solarczyk i Waldemar Trelka, starosta radomski.

17 grudnia ostatnia szansa na finał – przesłuchania w Radomiu, w Oratorium przy Grzybowskiej.

Festiwalu nie byłoby bez Andrzeja Przybylskiego (PIK) i ks. Dariusza Sałka. To oni stworzyli imprezę i prowadzą ją już od 20 lat. Dziękujemy i już śpiewamy Wam: hej kolęda, kolęda🥰

P. S. Niebawem ujawnimy Gwiazdę finału. Jesteśmy więcej niż pewni – kolędy w ich wykonaniu to będzie niezwykłe wydarzenie. Nikt tak nie łączy muzycznej tradycji z nowoczesnością i zaskakującymi aranżacjami. Nic dziwnego, że prezentowali się i na festiwalu w Opolu i na koncertach, które dzięki telewizyjnym transmisjom oglądały setki tysięcy widzów. Oj, będzie się działo!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.